Free antivirus zdarma – Avast

U nás velmi populárním antivirem je free antivirus zdarma Avast. Existuje také v komerční podobě, která nabízí více funkcí a lepší podporu. V základní verzi antiviru ale nabízí velkou výhodu, kterou je antivirová kontrola ještě před spuštěním operačního softwaru, která ale na druhou stranu může o dost zpomalit start počítače.

Free antivirus Avast – uživatelské prostředí

Avast nabízí jako jeden z mála antivirových programů možnost změny vzhledu uživatelského prostředí na takové, které vám bude vyhovovat nejvíce. Na druhou stranu ale nemá tento free antivirus ovládání jaké je běžné pro jiné antiviry, což může působit na některé uživatele matoucím dojmem.

Free antivirus zdarma Avast – výhody

Samozřejmostí u Avastu je ochrana před téměř všemi druhy virů. Free antivirus Avast v sobě ale zahrnuje kromě klasického antiviru také anti-spyware a anti-rootkit. Scanuje příchozí poštu na přítomnost škodlivého softwaru stejně jako Instant Messangers a další programy interaktivní komunikace. Aktualizace probíhají automaticky každý den. Navíc Avast obsahuje ochranu před škodlivými webovými stránkami, které by mohly na počítač stahovat spyware, takže i prohlížení internetu bude výrazně bezpečnější. Stejně jako Avira i tento free antivirus má k dispozici karanténu, do které ukládá nějakým způsobem podezřelé soubory. Této karanténě se u Avastu říká truhla. Soubory, které jsou v této truhle jsou i nadále přístupné pro práci i když s jistými omezeními. Není teda třeba soubory, které mohou být podezřelé, ale které si chcete ponechat, mazat.

Antivirus zdarma Avast – nevýhody

Co se nevýhod týče, můžeme jmenovat zejména náročnost na systém. Avast využívá poněkud větší množství operační paměti počítače a tak se může stát, že při aktualizaci antivirového programu Avast počítač zamrzne. Hrozí to zejména u starších typů počítačů s menší operační pamětí.